Květová levandulová voda

Dneska jenom rychlý recept na květovou levandulovou vodu. Květová voda vám doma nahradí hned několik přípravků. Používat jí můžete jako tonikum na dočištění pleti, jako součást odličovače, na vlasy pro lepší rozčesávání nebo jako osvěžení v horkých letních dnech. Pokud vám levandule zrovna nevoní, můžete místo levandulových květů použít lístky z růže. Jelikož v tomto receptu nejsou žádné konzervanty, trvanlivost je relativně krátká. Doporučuju tak skladovat v chladu a spotřebovat co nejdříve 🙂

Budete potřebovat:

DSC_0332_edited-1.jpg

Postup:

  1. Nejprve vydezinfikujte pracovní plochu, pokličku, misku a nádobku, do které dáte finální produkt. Také si důkladně umyjte ruce.
  2. Květy levandule či lístky růže opláchněte a poté vložte do hrnce společně s vodou. Čím méně vody, tím bude hydrolát silnější, ale miska se nesmí dotýkat dna hrnce.
  3. Doprostřed hrnce dejte žáruvzdornou misku.
  4. Nastavte plamen tak, aby z hrnce šla pára, ale aby se voda nevařila! Přiklopte obrácenou pokličkou, aby vypařovaná voda mohla stékat po vypouklé straně pokličky do misky. Na pokličku dejte pytlík s ledem, abyste celý proces urychlili. Led v průběhu měňte podle potřeby. Záleží na požadovaném množství, ale proces může trvat i 3 hodiny. Květy postupně budou ztrácet svojí barvu a miska se bude plnit bezbarvou kapalinou.
  5. Nakonec stačí květovou vodu přelít do nádobky a můžete používat.

DSC_0312.JPG

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s